Oddzielna toaleta
Na początku musicie sobie przypomnieć, dlaczego właściwie zdecydowaliście się na to rozwiązanie (oczywiście jeśli w ogóle mieliście wybór). Powodów może być kilka. Dla rodzin jest to znaczące usprawnienie porannego ruchu, gdy wszyscy chcą w jednym momencie skorzystać z łazienki. Drugim powodem może być również wspomniana już potrzeba intymności.
Niektórzy decydują się wtedy na oddzielenie ścianą lub murkiem toalety od łazienki, by ostatecznie nie rozdzielać tych pomieszczeń. Inni wolą tradycyjne rozwiązania, czyli urządzenie osobnego kącika toaletowego. O tym, jak rozstrzygnąć ten dylemat i sprawić, by aranżacja toalety była przyjemna, możecie przeczytać również w tym miejscu.
Skoro zdecydowaliśmy się na komfort, wygodę i intymność, trzeba w toalecie stworzyć taki nastrój, aby faktycznie każdy mógł poczuć się dobrze. Wydaje się to być niemożliwe, jeśli wciąż mówimy o pomieszczeniu, które ma często zaledwie kilka metrów powierzchni - to jednak nieprawda. Mała ubikacja też może zachwycić gości.
Aranżacja toalety - opcja nowoczesna
Wspomnieliśmy o metrażu toalety, który zazwyczaj nie przekracza kilku metrów kwadratowych. Zaaranżować takie miejsce można na kilka sposobów. Pierwszy z nich będzie ukłonem w stronę nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą optycznie powiększyć toaletę. Zastosujemy więc kilka prostych trików. Na początek ochłodzimy wnętrze poprzez odpowiednie kolory - to one optycznie powiększą nasz kącik. Doskonale pasują fiolety, odcienie błękitu, zieleni, żółci. Jeżeli boimy się zbyt zimnego efektu, mile widziany będzie puchaty, biały dywanik na podłodze.
Następnie należy znaleźć proste, ale dość duże lustro, które również sprawi, że toaleta będzie nieco większa. Unikajmy w tym przypadku dużych, drewnianych, bogato zdobionych ram. Całość dopełnią błyszczące, metalowe dozowniki do mydła i wieszaki w podobnym wykończeniu. A jeśli już o tym wspomnieliśmy, w takim mikroskopijnym wnętrzu lepiej jest unikać matu, ponieważ może on nieco pomniejszyć wnętrze. Do tego białe ręczniki, które nie zburzą całej koncepcji i aranżacja toalety gotowa.
Mała toaleta w bloku - aranżacje, które ocieplą wnętrze
Jeśli stronimy od bieli i chłodnych kolorów, a toaleta według nas to miejsce bardzo przytulne, musimy się liczyć z tym, że w tym przypadku trzeba uważać, aby nie stworzyć klaustrofobicznej przestrzeni. Dlatego powinniśmy wcielić w życie zasadę nr 1, czyli nie zagracać. W celu ocieplenia toalety, zamiast metalowych dozowników, tutaj dobrze jest postawić na drewno, które królować może jeszcze na podłodze, by sprawiać wrażenie, że naprawdę jesteśmy w przytulnym miejscu.
Kolorowy komplet ręczników ożywi całość, nadając jej wyrazisty charakter, a wiklinowe koszyczki na środki czystości uporządkują bałagan, który łatwo robi się w toalecie. Nie bójcie się również wzorów. Poziome poszerzą ściany, zaś pionowe wydłużą je optycznie. Jak widać, da się stworzyć przytulne wnętrze bez rezygnowania z przestronnego wyglądu. Czy można stworzyć swoją wizję małej toalety, która będzie jednocześnie ciekawym pomieszczeniem w domu? Oczywiście, że tak.
Koniec hotelu Marriott w Warszawie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?