Nowoczesne łazienki - oryginalne i innowacyjne rozwiązania

Katarzyna Piojda
Łazienka połączona z sypialnią to nowoczesne rozwiązanie.
Łazienka połączona z sypialnią to nowoczesne rozwiązanie. Aquaform
Nowoczesne łazienki to pomieszczenia wyposażone w technologiczne i innowacyjne rozwiązania. Płytki łazienkowe zmieniające kolor, samoczyszcząca się toaleta albo lustro z czujnikiem ruchu to jedne z rozwiązań. Przedstawiamy te, które sprawdzą się w łazience.

Nowoczesne łazienki to przede wszystkim pomieszczenia wygodnie zaaranżowane. Na rynku mamy wiele rozwiązań, które sprawiają, że życie staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. Podgrzewana podłoga w łazience czy brodzik prysznicowy, w którym można brać kąpiel są znane od lat. W branży „łazienkowej” też jednak pojawiają się nowości. Prezentujemy wybrane z nich.

Wanna z półką

Osobno wanna i osobno półka na kosmetyki i środki higieniczne to niemal standard. Można także zainwestować w wannę z wmontowaną półką albo nawet miniregałem. Półki te pomagają trzymać w zasięgu ręki gąbki, płyny do kąpieli oraz inne środki higieniczne potrzebne podczas do kąpania. Półki czy regały są wykonane z tego samego materiału, co wanna albo np. z drewna odpornego na podwyższoną temperaturę oraz wilgoć. Wybrane modele wanien posiadają półki czy regały z opcją demontażu.

Nowoczesne łazienki – prysznic ze smartfonem

Słuchanie radia podczas brania prysznica to żadna nowość. Nowością jest natomiast korzystanie z prysznica i jednocześnie prowadzenie rozmowy przez telefon komórkowy. Pod prysznic można sprawić sobie bowiem wodoodporny pojemnik (do niego wkłada się telefon) z zawieszką i głośnikiem. To pozwala na bezpieczne korzystanie z telefonu pod prysznicem. Inny pomysł: już istnieją telefony wodoodporne, które można wziąć pod prysznic.

Smartfon sterujący słuchawką prysznicową i elektryczną szczoteczką do zębów

Jak silny ma być strumień wody pod prysznicem i jej temperatura – o to zatroszczy się smartfon ze specjalną aplikacją. Współpracuje on z inteligentną kabiną prysznicową. Aplikacja umożliwia ponadto ustawienie natężenia oświetlenia w łazience, a nawet zapachu unoszącego się w powietrzu w tym pomieszczeniu. 

Dziwne, ale prawdziwe: elektroniczna szczoteczka do zębów, dzięki współpracy ze smartfonem, pamięta, w jaki sposób i jak często jej użytkownik mył zęby. Jest ona w stanie odtworzyć (i pokazać na ekranie smartfona) nawet 20 ostatnich takich zabiegów. Takie rozwiązania z pewnością wpasują się w nowoczesną łazienkę.

Płytki łazienkowe zmieniające kolor

W łazience może powstać zorza polarna – takie właśnie założenie mieli twórcy płytek ceramicznych, które potrafią zmienić kolor. Dzieje się tak pod wpływem ciepła. Podwyższona temperatura wody z kąpieli ogrzewa pomieszczenie, a wówczas płytki zmieniają barwę na kolory zorzy polarnej.

Samoczyszcząca się toaleta

Przed laty tego rodzaju rozwiązania były spotykane przede wszystkim w budynkach użyteczności publicznej. Obecnie samomyjące się toalety mają zastosowanie również w domach i mieszkaniach. Wbudowany mechanizm pomaga utrzymać czystą deskę sedesową. Likwiduje osad i brud, a poza tym usuwa brzydkie zapachy, dezynfekując powierzchnię.

Kolejne nowoczesne toalety posiadają ogrzewane deski sedesowej, regulowane ciśnienie wody do spłukiwania, a nawet podświetlane brzegi muszli oraz specjalne dysze do higieny intymnej dla pań.

Łatwe do wyczyszczenia szkło do kabiny prysznicowej

Szkło do kabiny prysznicowej, które łatwo się czyści, to równie praktyczna idea. Jest to szkło z powłoką ułatwiającą czyszczenie. Dzięki jej zastosowaniu, kamień, brud i osad nie przylegają do powierzchni ścian kabiny, lecz są z niej niejako spychane podczas korzystania z prysznica. To tzw. efekt odpychania wody. Pojedyncze krople wystarczy przetrzeć szmatką i nie będzie śladów po wodzie.

Lustro z czujnikiem ruchu

Lustro wyposażone jest w lampki ledowe lub inne punktowe oświetlenie zamontowane przy jego ramie. Gdy chcesz lepiej przejrzeć się w lustrze, wystarczy, że wejdziesz do łazienki, a lampki same się włączą. To dzięki wbudowanemu w lustro niewidocznemu z zewnątrz czujnikowi ruchu, który sprawia, że światełka się zapalają. Można je potem samodzielnie wyłączyć albo też same wyłączają się po określonym czasie, np. po 30 sekundach, minucie, 2 minutach albo nawet 5 minutach.

Sypialnia z łazienką

Ta propozycja, według jej twórców, ma swoje uzasadnienie. Łazienka stanowi pierwsze miejsce, do którego udajemy się zaraz po przebudzeniu, a zarazem ostatnie miejsce, które odwiedzamy tuż przed położeniem się do łóżka. Sypialnia z łazienką to swojego rodzaju pokój mieszkalny połączony z salonem kąpielowym. Mogą ona być całością albo może je w części dzielić przesuwna szklana ściana.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dom i nieruchomości

Polecane oferty

* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na e-lazienki.pl e-lazienki.pl