Wanna... tylko jaka?
Planując zagospodarowanie łazienki możemy wybrać wanny narożne, przyścienne lub wolnostojące. Te ostatnie należą do najbardziej ekskluzywnych i najlepiej sprawdzają się w dużych salonach kąpielowych.
Jeśli chodzi o kształt, to możemy zostać posiadaczami wanny prostokątnej, okrągłej, owalnej bądź narożnej - trójkątnej lub wielokątnej. Surowiec, z którego wykonana jest armatura to kolejny czynnik jej funkcjonalności. Największą popularnością cieszą się niezmiennie wanny akrylowe. Do dyspozycji mamy również poliestrowe, żeliwne, stalowe oraz ze sztucznego marmuru. Tego rodzaju wanny charakteryzują się znaczną wytrzymałością, trwałością oraz wysoką izolacyjnością cieplną. Znacznie rzadziej decydujemy się na modele drewniane. Pomimo tego, że są odpowiednio zabezpieczone i wytrzymałe, to jednak wymagają większej ostrożności podczas użytkowania czy w kontakcie ze środkami chemicznymi oraz konserwacji przynajmniej 2 razy do roku.

Abyśmy mogli poczuć komfort podczas kąpieli, wanna powinna mieć minimum 70 cm szerokości i 120 cm długości, choć zdarzają się modele długie na 190 cm. Wymagający wielbiciele kąpieli oraz dodatkowych atrakcji mogą zdecydować się na wannę z hydromasażem albo jacuzzi. Jest to jednak związane z większym zapotrzebowaniem przestrzennym i dużymi kosztami.
Czas na kąpiel
_- Bardzo ważnym wyznacznikiem komfortu jest estetyka urządzeń sanitarnych – _podkreśla Sylwia Madyda z firmy Madix_– Dlatego kładzie się dziś tak duży nacisk na odporność wanien na zarysowania czy żółknięcie, a niejednokrotnie pokrywa się je też dodatkowo powłoką antybakteryjną. _Pamiętajmy, że wanna powinna być przede wszystkim wygodna i funkcjonalna. Dobrym pomysłem są więc podwyższone zagłówki, wgłębienia na łokcie, siedziska, oparcia, różnego rodzaju uchwyty oraz dostępne w zasięgu ręki półki na przybory. Jeśli takowych nie posiadamy, to zastanówmy się nad zamontowaniem zwykłych półek na ścianie w pobliżu wanny. W przypadku wanien wolnostojących nie bez znaczenia dla efektu wizualnego jest odpowiedni wybór nóżek. Stare złoto, chrom polerowany czy czerń fortepianowa to kolory, które dodadzą im ekskluzywności.
Lecznicza kąpiel
Wanna jest praktycznym i funkcjonalnym rozwiązaniem, zwłaszcza dla rodzin posiadających małe dzieci oraz osób, które lubią dłuższy relaks w gorącej wodzie. Dobroczynne kąpiele z domieszkami różnego rodzaju ziół lub wywarów ziołowych działają kojąco, a nawet leczniczo na organizm. Są dobrym sposobem na bezsenność oraz uzyskanie pięknego wyglądu i elastyczności skóry. Łagodzą jej stany zapalne, stymulują metabolizm, a także mają działanie antycellulitowe. - Osoby, które cenią także walory kabin prysznicowych, mogą zawsze wybrać opcję pośrednią, montując przy wannie parawan oraz odpowiedni zestaw natryskowy – dodaje Sylwia Madyda z Madix. Obecnie łazienki to miejsca, w których spędzamy niemało czasu i ich wyposażenie powinno zapewnić nam pełną wygodę w trakcie codziennych czynności higienicznych.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
Polecane oferty
kup teraz

NOWODVORSKI - LAMPA STOŁOWA MONO GU10 - CZARNY - 7706
Wymiary:Wysokość: 40cmSzerokość: 22cm x 14cmGwint/…
kup teraz

Zuma Line Lampa stołowa REA biało-złota RLT93163-1GW (RLT931631GW)
Źródło światła: 1 x 60W Rodzaj trzonka: E27 Wysoko…
kup teraz

Kaspa Coco 41092102
Nowoczesna lampa stołowa COCO 41092102 abażurowa d…
kup teraz

Elstead Lampa stołowa Holmes QZ-HOLMES-TL
Pojedyncza lampa stołowa Elstead Quoizel Holmes z …
Polska w czołówce Europy! Jest raport CBRE