Parawan nawannowy – wygodne rozwiązanie do małej łazienki

Katarzyna Laszczak
Dzięki parawanowi nawannowemu mozemy się cieszyć i wanną, i prysznicem. Nawet w małej łazience.
Dzięki parawanowi nawannowemu mozemy się cieszyć i wanną, i prysznicem. Nawet w małej łazience. Aquaform
Parawany nawannowe to świetne rozwiązanie do małych łazienek, w których jest wanna. Przedstawiamy kilka rodzajów parawanów nawannowych.

Wanna czy prysznic, a może parawan nawannowy?

W małej łazience najbardziej korzystnym rozwiązaniem jest montaż kabiny prysznicowej. Ale zdarza się, że z różnych powodów decydujemy się na wannę (np. nasze zamiłowanie do kąpieli w wannie jest znacznie większe niż metraż łazienki), a jednocześnie chcemy korzystać z prysznica. Oczywiście możemy mieć „dwa w jednym”, czyli korzystać z prysznica w wannie, trzeba tylko pomyśleć o zabezpieczeniu łazienki przed zachlapaniem wodą. Najprostszym rozwiązaniem jest powieszenie zasłonki prysznicowej, jednak niewiele bardziej skomplikowane, za to znacznie bardziej estetyczne, są parawany nawannowe. Montuje się je na wannie, przytwierdzając do ściany.

Rodzaje parawanów nawannowych

Do wyboru mamy kilka rodzajów parawanów nawannowych. Możemy się zdecydować na parawan nawannowy z jednym skrzydłem, który składa się na ścianę do środka wanny. Takie parawany są oferowane w wielkości np. 100 cm długości i 140 wysokości. Warto zwrócić uwagę na modele wyposażone w podnoszący zawias, który chroni zarówno parawan, jak i wannę przed uszkodzeniami (podczas składania i rozkładania).

Innym rozwiązaniem są parawany nawannowe kilkuskrzydłowe (od jednego do trzech skrzydeł), które składa się w harmonijkę. Łączą one w pełni zalety otwartej wanny oraz zamkniętej kabiny prysznicowej. Tego typu parawany powinny być wyposażone w uszczelki elastomerowe, które nie kruszą się, nie odbarwiają i są łatwe do utrzymania w czystości. Jeśli ściany w naszej łazience nie są zbyt równe, zwróćmy uwagę na parawany wyposażone w tzw. profil U, który ułatwia montaż nawet w takiej sytuacji.

Parawany nawannowe składające się z jednego-trzech skrzydeł są także dostępne w wersji składanej na ścianę, do środka wanny. Dzięki temu łazienka wydaje się optycznie większa.
Jeśli w naszej łazience zmieściła się wanna asymetryczna, możemy na niej zamontować również parawan nawannowy, składający się z pięciu - siedmiu skrzydeł. Ponieważ skrzydła są wąskie, dostosowują się do krzywizny brzegu wanny. Skrzydła takich parawanów składają się harmonijkowo.

Wybierając parawan nawannowy zwróćmy też uwagę na materiał, z jakiego jest wykonany – powinno to być szkło bezpieczne lub tzw. szyby polistyrenowe. Chodzi o to, żeby w przypadku ewentualnego rozbicia, szyba nie rozpadła się na ostre i kaleczące kawałki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Najem krótkoterminowy - czy zmienią się zasady?

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na e-lazienki.pl e-lazienki.pl