Wyposażenie łazienki – jak pogodzić funkcjonalność z estetyką?

Materiał promocyjny
Aranżacja łazienki z wanną wolnostojącą.
Aranżacja łazienki z wanną wolnostojącą. elazienki.pl
Czas na nową łazienkę – czy w Twojej głowie maluje się już dokładna wizja tej wymarzonej? Przystąpienie do planowania jest jednym z istotniejszych etapów, przy którym mogą pojawić się rozbieżności, podczas zderzenia się ze sobą zamysłu inwestora, pomysłu projektanta oraz praktyki wykonawcy. Jak zatem uzyskać najlepszy efekt?

Wszechstronna oferta produktowa i Twoje oczekiwania

Warto poświęcić czas na dokładne rozeznanie się, jakie wyposażenie łazienki oferuje rynek. Duża konkurencja i ogromny wybór asortymentu dają tak szerokie pole manewru, że umiejętne wkomponowanie poszczególnych elementów w konkretne wymiary naszego pomieszczenia, paradoksalnie może sprawić nie lada trudność. Zatem warto poza estetyką wynikającą z indywidualnych preferencji oraz stylu właściciela, wziąć także pod uwagę funkcjonalność, którą powinna zachować wybierana armatura łazienkowa.   

Od tygodni poszukujesz i sprawdzasz, gdzie mieści się najlepszy, oferujący wyposażenie do łazienki sklep? Znasz już na pamięć kilkanaście katalogów z projektami i pomysłami na aranżację przestrzeni łazienkowej? Umiejętne dobranie wszystkich składowych wyposażenia tego pomieszczenia, by finalnie było zarówno praktyczne, jak i efektownie, to spore przedsięwzięcie. A producenci nie przestają proponować coraz to nowszych rozwiązań. 

Fioletowa szafka podumywalkowa.
Fioletowa szafka podumywalkowa. elazienki.pl

Pomysł na łazienkę a możliwości, które daje nam rynek

Do dyspozycji jest bardzo szeroka gama wytwórców oraz sklepów pośredniczących, które są dystrybutorami lub przedstawicielami zazwyczaj kilku marek. Nie są to punkty nastawione wyłącznie na sprzedaż – dziś jest to zbyt mało. Aktualnie klient oczekuje i potrzebuje fachowego doradztwa, udzielenia potrzebnych wskazówek, zaprojektowania, zaaranżowania, doboru kolorów, a zatem kompleksowej obsługi podczas każdego z etapów tworzenia łazienki.

Sklepy starają się ułatwiać poszukiwania konkretnych produktów wśród wyposażenia łazienkowego. Na swych stronach internetowych umieszczają wydzielone kategorie, takie jak umywalki, wanny, kabiny prysznicowe, brodziki, ceramika łazienkowa, stelaże natynkowe i podtynkowe czy meble łazienkowe.

W ramach kompleksowej obsługi klientów, na której zależy wielu punktom specjalistycznym, oprócz wymienionych pozycji znajdują się także propozycje instalacji czy ogrzewania. Takie po są atrakcyjne dla nabywców zainteresowanych konkretnymi towarami, jednakże zalecane jest uważne dobieranie wszelkich podzespołów, części i rozwiązań, tak by były one adekwatne do naszych rzeczywistych potrzeb.   

Dekoracyjny grzejnik łazienkowy.
Dekoracyjny grzejnik łazienkowy. elazienki.pl

W jaki sposób to wszystko odpowiednio połączyć?

W przypadku łazienek szczególnie pożądane są niebanalne pomysły, tym bardziej że przeważająca część tego aranżowanych pomieszczeń to małe przestrzenie. W takich przypadkach należy pogodzić wizję właściciela z możliwościami wykonawczymi fachowców, a przy tym wszystkim zostawić miejsce na wizję projektanta.

Zdarza się, że parametry techniczne nie pozwalają na wstawienie konkretnej kabiny prysznicowej w pożądanym miejscu lub postawienie wanny w danym punkcie nie jest zalecane. W takich sytuacjach niezbędny jest  kompromis, ale także zróżnicowany wachlarz możliwości, prezentowany przez wiele sklepów z armaturą łazienkową.

Ciekawe rozwiązanie dla Twojej łazienki znajdziesz na elazienki.pl

Nowoczesna kabina prysznicowa.
Nowoczesna kabina prysznicowa. elazienki.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na e-lazienki.pl e-lazienki.pl