Jak wybrać idealny grzejnik elektryczny do łazienki?

Partnerem cyklu jest Azzardo
Unsplash
Ogrzewanie w łazience jest wręcz niezbędne, by zapewnić domownikom optymalne warunki do korzystania z tej wyjątkowej przestrzeni w każdym domu. Zastosowanie odpowiednich grzejników gwarantuje bowiem utrzymanie komfortu cieplnego, co przekłada się na dobre samopoczucie i bezpieczeństwo.

Obok standardowych instalacji centralnych, w łazienkach chętnie wykorzystuje się nowoczesne grzejniki elektryczne. Jakie rozwiązania wybrać i gdzie je zamontować, by w pomieszczeniu panowały właściwe warunki? O tym napiszemy w dzisiejszym artykule.

Idealne warunki termiczne w łazience

Jaka temperatura powinna panować w łazienkach? Zakłada się, że musi być nieco wyższa niż w pozostałych typach pomieszczeń mieszkalnych. Zazwyczaj uznaje się, że w przestrzeniach kąpielowych najlepiej utrzymywać ok. 24 stopni Celsjusza.

Dlaczego ma to tak wielkie znaczenie? W takich miejscach zazwyczaj przebywamy w niekompletnym stroju o poranku lub wieczorem, co potęguje odczuwanie chłodu. Szczególnie nieprzyjemne doznania pojawiają się zwłaszcza tuż po wyjściu z kąpieli.

Aby zatem mieć pewność, że wszyscy domownicy (a zwłaszcza ci najmłodsi) czują się zawsze dobrze w łazience, należy wprowadzić do niej grzejniki. Mogą to być na przykład praktyczne urządzenia elektryczne, jak te od Econovli.

Ogrzewanie elektryczne do łazienki – podstawowe czy uzupełniające?

Ogrzewanie elektryczne w łazienkach wykorzystuje się w rozmaity sposób. Wszystko zależy od wybranej mocy, wielkości i typu urządzenia. Potrafią przydawać się jako:

  • ogrzewanie główne,
  • ogrzewanie uzupełniające.

Jako grzejniki dodatkowe, można je łączyć choćby z klasycznym systemem centralnego ogrzewania lub rozwiązaniami podłogowymi. Dzięki nim można okazjonalnie podnosić temperaturę w łazienkach, na przykład przed kąpielą. Przydaje się to zwłaszcza we wnętrzach, w których przebywają niemowlęta, szczególnie wrażliwe na zmiany temperatury.

Jakie urządzenia elektryczne wybrać do ogrzewania łazienki?

Grzejniki elektryczne występują w wielu rodzajach. Pojawiają się choćby konstrukcje montowane na stałe na ścianach. Takie produkty mocno przypominają klasyczne modele drabinkowe. Różnią się jednak sposobem działania. W przypadku rozwiązań elektrycznych, wystarczy zawiesić grzejnik na ścianie i podłączyć go do zasilania. Urządzenia włączone do centralnego systemu, wymagają podpięcia do kompleksowej instalacji z centralnym kotłem. Takie grzejniki zapewniają ciepło i tworzą miejsce do wysuszenia ręczników.

Na ścianach lub pod sufitem umieszcza się także funkcjonalne promienniki podczerwieni. Szybko podnoszą temperaturę i usprawniają suszenie wnętrza, w którym podczas kąpieli rozchlapała się woda. Nie zajmują dużo miejsca, co zwiększa ustawność łazienki. O tym, jak ciekawie zaaranżować pomieszczenie, można przeczytać na stronie: pt-wnetrza.pl.

Takie produkty elektryczne nie wymagają skomplikowanych prac adaptacyjnych ani remontów. Są też niezmiernie wydajne, skutecznie poprawiają warunki cieplne w łazienkach. Jeśli postawi się na nowoczesne, energooszczędne rozwiązania, nie generują także zbyt wysokich kosztów.

Jako ogrzewanie dodatkowe chętnie stosuje się także modele przenośne – małe i wygodne. Takie produkty ustawia się w dowolnie wybranym miejscu, by podnieść temperaturę, gdy tylko jest to potrzebne. Po takie rozwiązania sięga się choćby w łazienkach, w których nie chce się montować stałych grzejników bądź rozbudowa instalacji jest niemożliwa ze względów konstrukcyjnych lub ekonomicznych.

Idealne ogrzewanie do łazienek

W łazienkach musi być ciepło. Do tego celu stosuje się grzejniki. Coraz więcej osób decyduje się zwłaszcza na praktyczne urządzenia elektryczne – proste i wygodne w montażu, a także niejednokrotnie znacznie tańsze niż rozbudowane instalacje wodne. Co ciekawe, najnowocześniejsze modele da się włączyć do domowego systemu Smart House, by zdalnie sterować ogrzewaniem.

Można więc stwierdzić, że pod wieloma względami elektryczne grzejniki łazienkowe to rozwiązanie praktyczne, ekonomiczne i niezmiernie wygodne dla wszystkim użytkowników na co dzień korzystających z wygodnych łazienek.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na e-lazienki.pl e-lazienki.pl