Muzyka w łazience - bezprzewodowe rozwiązania

Wojciech Lechowski
Muzyka w łazience z pewnością umili czas jaki spędzamy podczas kąpieli lub prysznica.
Muzyka w łazience z pewnością umili czas jaki spędzamy podczas kąpieli lub prysznica. Cersanit
Muzyka w łazience sprawia, że kąpiel jest jeszcze przyjemniejsza niż zwykle. Nasze łazienki coraz częściej przestają być pomieszczeniami, w których tylko dbamy o higienę. Kąpiel nabiera wielowymiarowości i przestaje być zwykłą codzienną czynnością. Oczekujemy od niej maksymalnej dawki relaksu, rozluźnienia i regeneracji organizmu. Elementem podnoszącym jakość kąpieli jest muzyka, której w łazience można słuchać dzięki nowoczesnym, bezprzewodowym rozwiązaniom technologicznym.

Wstawienie do łazienki zwykłego odbiornika radiowego nie jest dobrym pomysłem. I nie chodzi tu tylko o względy bezpieczeństwa. Wilgoć w łazience może wpłynąć negatywnie na urządzenie i może poprostu się zepsuć. Jednak w sklepach jest duży wybór różnego rodzaju rozwiązań (bezprzewodowych), które umożliwią słuchanie ulubionej muzyki w czasie zażywania kąpieli. Niektóre z takich urządzeń wbudowuje się fabrycznie w wanny oraz kabiny. Inne zaś są samodzielnymi głośnikami, które można umieszczać w dowolnie wybranych punktach łazienki. Większość tego typu rynkowych propozycji charakteryzuje się wysoką jakością oddawanego dźwięku, niską awaryjnością i odpornością na wilgoć.

Kąpiel, świece i muzyka to prawdziwy relaks dla duszy i ciała.
Kąpiel, świece i muzyka to prawdziwy relaks dla duszy i ciała. Cersanit

Kabina z radiem – czy to dobry pomysł?

Dziś wbudowane w kabinę prysznicową radio nie jest już żadną nowością. Tę dodatkową funkcję posiada bowiem wiele dostępnych na rynku urządzeń sanitarnych (nawet tych z niższej półki cenowej). Jednak decydując się na tego typu rozwiązanie powinniśmy zdawać sobie sprawę, że w rzeczywistości nie jest to żaden cud technologiczny, a jedynie tani chwyt marketingowy.
Jeżeli kabina z wbudowanym panelem radiowym kosztuje niewiele – nie ma się co spodziewać, że zamontowano tam najwyższej jakości urządzenie grające.

W sklepach dostępne są wysokiej jakości kabiny prysznicowe, w których radio lub odtwarzacz MP3 jest tylko jedną z wielu innych funkcji dodatkowych.
W sklepach dostępne są wysokiej jakości kabiny prysznicowe, w których radio lub odtwarzacz MP3 jest tylko jedną z wielu innych funkcji dodatkowych. j90wiwi Pixabay.com

Po pierwsze – radia najczęściej nie można połączyć przez Bluetooth z telefonem, laptopem, itp., co powoduje, że muzyki można słuchać jedynie z wybranej stacji radiowej. Po drugie natomiast – kiepskie panele często się psują i tracą swoją użyteczność. Wprawdzie można je naprawiać lub zastępować nowymi, ale na ogół jest to tylko niepotrzebna strata pieniędzy i czasu. Na słuchanie muzyki podczas kąpieli jest wiele innych sposobów, które sprawiają, że radio przestaje być nieodzownym elementem kabiny.

Oczywiście na rynku są też dostępne wysokiej jakości kabiny prysznicowe, w których radio lub odtwarzacz MP3 jest tylko jedną z wielu innych funkcji dodatkowych. Jednak za taką kabinę trzeba zapłacić przynajmniej kilkanaście tysięcy złotych. Wówczas można być spokojnym, że wbudowany panel dźwiękowy posłuży nam dłużej.

Głośnik w główce prysznicowej

Jak się okazuje – głośnik w łazience może być zupełnie niewidoczny. Jedna z firm  wpadła bowiem na pomysł, by bezprzewodowe źródło dźwięku umieścić w główce prysznica. Główka  jest łatwa do zdemontowania, dzięki czemu można np. zabrać ją podróż. Głośnik zsynchronizowany z odtwarzaczem dźwięku za pomocą technologii Bluetooth, oddaje ulubione melodie i umila chwile spędzane w kąpieli.

„Grające” wanny

Z wannami wyposażonymi w panele dźwiękowe jest podobnie jak z kabinami. Na rynku dostępne są produkty ekskluzywne i o bardzo dobrej jakości (wzbogacone o porządne systemy radiofoniczne) oraz ich kiepskie (najczęściej pochodzące z Chin) falsyfikaty. Pierwsze z wymienionych potrafią kosztować fortunę, ale też są w stanie zapewnić użytkownikom wysoki komfort wykorzystywania. Jakość dźwięku i zasięg działania technologii Bluetooth są tu przeważnie bardzo zadawalające. Drugie zaś kosztują niewiele. Jednak i tak więcej niż wanna bez radia, a sprawdzają się niespecjalnie.

Radio pływające po wodzie

To przede wszystkim propozycja dla dzieci, ale chwile spędzane w kąpieli może umilić także i dorosłym. Mowa o małych odbiornikach radiowych, które bez obaw można zanurzać w wodzie. Radio odtwarza wybraną stację i świeci. Przeważnie ma ono formę tradycyjnych zabawek kąpielowych dla milusińskich. Może zatem występować w postaci kaczuszki, statku czy koła ratunkowego. Mały, kolorowy, grający i pływający po wodzie gadżet cieszy jednocześnie ucho i oko.

Głośniki łazienkowe mocowane na przyssawki    

To świetna propozycja dla osób, które zapragnęły słuchać muzyki w kąpieli, ale nie planują remontu łazienki czy wymiany wanny lub kabiny prysznicowej. Niedużych rozmiarów głośniki (często o bardzo ciekawej formie)  łączą się z telefonem lub komputerem w technologii Bluetooth. Wówczas możemy ustawić ulubioną muzykę i słuchać jej podczas pobytu w łazience. Urządzenia te wydają czysty i pozbawiony zakłóceń dźwięk oraz działają w zasięgu nawet 10 m od telefonu. Jednak największą ich zaletą jest możliwość prostego przymocowania na każdej gładkiej powierzchni. Przyssawki przytrzymają głośnik na ścianie wyłożonej glazurą, na ściance kabiny prysznicowej lub w innym dowolnie wybranym miejscu łazienki.

Systemy dźwiękowe do zabudowy

Systemy dźwiękowe przeznaczone do zabudowy składają się z modułu radiowego oraz z głośników. Montuje się je w puszkach podtynkowych lub w meblach. Same głośniki można umieścić chociażby w oprawkach halogenów sufitowych. Moduł jest sterowany pilotem. Widoczny pozostaje jedynie sam panel sytemu, który coraz częściej posiada czytelny wyświetlacz LCD z zegarem oraz kalendarzem. Tego typu urządzenia najczęściej integruje się z oświetleniem, co sprawia, że gdy zapalamy światło w łazience – muzyka sama zaczyna grać. Interesującym rozwiązaniem są też wersje posiadające funkcję reagowania na ruch. Wmontowana w system czujka uruchamia go, gdy tylko przekroczymy próg łazienki. Muzyka zaczyna płynąć z głośników nawet wówczas, gdy nie zapalimy światła w tym pomieszczeniu.

Radio w łazience z ekologicznym zasilaniem

Względy ekologiczne są brane pod uwagę przez coraz większą część z nas. Zatem nie bez znaczenia jest sposób zasilania montowanego w łazience sytemu dźwiękowego. Osoby żyjące w zgodzie z naturą docenią z pewnością propozycję odbiornika radiowego, który jest zasilany… ciśnieniem wody przepływającej przez kran prysznica. Zamontowanie urządzenia bezpośrednio na kranie i odkręcenie kurka z wodą powoduje, że muzyka zaczyna grać. Co więcej – radio posiada zdolność magazynowania energii, dzięki czemu można słuchać go również wtedy, gdy woda w prysznicu nie jest używana.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na e-lazienki.pl e-lazienki.pl